Naha vananemise vastu võitlemisel on tõelised kangelased ja C-vitamiin on üks neist. Õpime askorbiinhapet lähemalt tundma ja selgitame välja, miks on nii oluline seda mitte ainult sisse võtta, vaid ka välispidiselt kasutada.
Kas haarate tavaliselt askorbiinhappe purgi, kui köha, nohu ja lihtsalt halb enesetunne? Ometi tugevdab päikesevitamiin immuunsüsteemi. See kasulik omadus pole aga ainus.
Apelsinimahl hommikul, tee sidruniga päeval ja vitamiinikompleks ennetava meetmena? Näib, et sellise lähenemise korral pole vaja C-vitamiini puuduse pärast muretseda. Aga kui tegemist on nahaga, siis mõelge nii üleolevalt.
C-vitamiin aitab paremini toimida teistel vitamiinidel – eelkõige B-vitamiinidel, mis on samuti seotud antioksüdantse kaitsega.
C-vitamiini teatavasti organismis ei sünteesita, vaid see tuleb toidust: tsitrusviljadest, marjadest, tomatitest, paprikatest, kibuvitsamarjadest. Tõsi, nahk ei saa seda alati õiges koguses. Isegi suurte annuste korral on vitamiini imendumine soolestikust piiratud.
Tähtis: olemasoleva defitsiidi korral “lammutavad” C-vitamiini esmalt olulisemad organid ja see satub nahka jääkprintsiibi järgi. Seetõttu soovitatakse väärtusliku aine puudumist kompenseerida kosmeetikavahendite abil.
C-vitamiini võime parandada naha tervist ja võidelda praktiliselt kõigi vananemismärkidega on teada juba aastaid. Kuid selle stabiilsete vormide saamiseks, kreemides maksimaalselt töötades, õppisid nad suhteliselt hiljuti. Lõppude lõpuks on askorbiinhappel salakaval omadus õhu käes kiiresti oksüdeeruda. Nüüd kasutatakse kosmeetikas C-vitamiini järgmisel kujul:
Kaasaegsed tehnoloogiad (näiteks kapseldamine) aitavad luua ka kõiki C-vitamiini vorme sisaldavaid tooteid. Ja spetsiaalne suletud pakend, mis välistab kokkupuute õhuga.
C-vitamiini ulatus on üsna lai. See sisaldub:
Askorbiinhappe kasutamisel kosmeetikatoodetes pole praktiliselt mingeid vastunäidustusi. Seda taluvad hästi kõik nahatüübid. Päikesekaitsekreemi tuleb aga kanda valgendavate või C-vitamiini sisaldavate vananemisvastaste toodete peale.